Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora

Якщо дитина обманює

Усвідомлення того, що дитина бреше, викликає у батьків розгубленість і розчарування. Особливо, якщо люблячі батьки вдумливо займаються вихованням дитини, а не пускають цей процес на самоплив. Неприємно визнавати, що виховні зусилля не дали очікуваного результату. Більшість батьків надто емоційно реагують, коли вперше ловлять дитину на брехні. Починають дорікати, сварити та карати дитину, постійно нагадувати про це, намагаючись таким чином в зародку придушити в ній брехливість. Дитяча брехня – тривожний симптом. Щоб визначитись, який саме, необхідно ознайомитись з основними причинами брехні дитини.

Отже, до вашої уваги основні причини брехні:

1. Страх покарання. Дитина бреше, тому що боїться, що її суворо покарають, поб’ють або просто перестануть любити. Така поведінка актуально в сім’ях, де батьки часто карають дитину, в тому числі і фізично.

2. Страх розчарувати батьків. Наприклад, батьки дуже серйозно ставляться до шкільних оцінок дитини, вважають, що шкільна успішність є показником успішності, працьовитості і порядності дитини. Самі батьки отримали вищу освіту, може і не одну, чим неодмінно пишаються і ставлять дитині в приклад. Уявіть, що в такій сім’ї дитя отримує двійку. Воно просто не в силах зізнатися в цьому батькам, тому що боїться, що його перестануть любити, в ньому розчаруються.

3. Бажання привернути до себе увагу. Ця причина дуже актуальна для дітей з високою природною потребою в увазі. А також для дітей, з якоїсь причини її позбавлених (народився брат або сестра, батьки багато працюють, сім’я в процесі розлучення і т.д.) Брехня в цьому випадку – засіб привернути увагу батьків.

4. Наслідування батьків. Батьки нерідко і самі грішать тим, що говорять неправду. І діти як губки вбирають батьківські моделі поведінки.

5. Фантазії і хвастощі. До певного віку діти просто не в змозі відрізнити реальність від вигадок. Ось ваш 4-річний малюк розповідає про те, що він бачив літаючу тарілку, собаку з п’ятьма лапами або чув якесь виття в своїй кімнаті. Розповідає, ще й сам в це вірить, всі ваші спроби вивести його на чисту воду зазнають поразки. Батьки панікують – дитина росте брехуном, а насправді дитині дуже важко відрізнити реальний та вигаданий ним світ.

6. Брехня заради отримання вигоди. Наприклад, мама пообіцяла, що якщо дитина прибере в кімнаті іграшки, то отримає пряник. Дитина в кімнаті не прибрала, але за пряником прийшла. На запитання мами про виконане завдання, клянеться і божиться, що все виконала і пряник заслужила. Але обман виявленний і мама в подиві. Ну чому малюк збрехав? Так пряник хотів, а що для цього треба прибрати іграшки якось не запам’ятав, забув або вважав неважливим.

Що робити, якщо дитина обманює?

А тепер повернемося до питання «Що робити, якщо моя дитина бреше?» Як ви вже зрозуміли, в кожному випадку потрібно розбиратися окремо, шукати причину брехні. Якщо ви зрозуміли, що дитина боїться покарання, потрібно переглянути впливи свого виховання, може бути, ви дійсно зловживаєте своїм батьківським домінуючим становищем, строго лаєте за промахи, фізично караєте, принижуєте за проступки. Можете продовжити в тому ж дусі, але в цьому випадку брехня буде посилюватись - для дитини це основний робочий механізм психіки, який спрацьовує.

І тільки коли ви переглянете своє ставлення до покарання, що застосовується у вашій родині, дитина перестане вас боятися, а відповідно і брехати вам.
У разі, якщо малюк використовує брехню як спосіб привернути увагу, знайдіть час, можливість, сили в собі, щоб надати йому потрібну увагу. Виділіть 30 хвилин ввечері для читання казки або розмови про те, як пройшов день. Задовольніть потреби дитини і необхідність брехати відпаде автоматично. Цікавим будуть матеріали http://ps-ulliua.ucoz.net/index/sos_vasha_ditina_bez_uvagi/0-142

Якщо дочка або синочок просто копіює вашу поведінку, то або ставтеся до цього з розумінням, або починайте змінюватись самі. Бачачи, що маленька брехня дозволена вам, дитина переконана, що і вона повинна себе так поводити.

Я вірю у вашу мудрість!!!